Kostarikanci kompletirali spisak učesnika Svetskog prvenstva!

21:17

0

U grupi će biti sa Španijom, Nemačkom i Japanom

Tan2022-6-14_222133353_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Hušein Sayed

Fudbalska reprezentacija Kostarike u plej-ofu kvalifiakcija za Svetsko prvenstvo je savladala Novi Zeland, rezultatom 1:0, i time se plasirala na šampionat koji će se krajem godine igrati u Kataru.

Prvi i jedini gol na utakmici, koja je igrana na neutralnom terenu, postignut je već u trećem minutu, a strelac je bio bivši as Arsenala Džoel Kempbel.

Mogao je Novi Zeland da ovaj susret učini zanimljivijim, te obezbedi plasmam na najvećoj svetskoj smotri, ali su u prvom poluvremenu pormašili nekoliko dobrih prilika, dok je Krisu Vudu poništen pogodak.

Igrali su Novozelanđani ofanzivnije i u nastavku, ali su u 67. minutu ostali bez Koste Barbaruzesa, koji je dobio direktan crveni karton.

Kostarikanci su odolevali, te su na kraju izborili treći plasman na u nizu na Mundijal.

Oni će u Kataru biti u Grupi E sa Španijom, Nemačkom i Japanom.

Mundijal se igra od 21. novembra do 18. decembra ove godine.