20:28

0

Rosonere jedan bod deli od šampionskog trona

Tan2022-5-15_202127406_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Više od jedne decenije navijači Milana sanjaju da se nađu u situaciji u kojoj su posle večerašnjeg trijumfa protiv Atalante (2:0), nakon kojeg su obe ruke stavili na Skudeto!

„San Siro“ je poslednju šampionsku proslavu organizovao 2011. godine i ukoliko u poslednjem kolu Serije A izabranici Stefana Piolija ostanu neporaženi na gostovanju protiv Sasuola 19. titula završiće u vitrinama „rosonera“.

Utisak dana u trijumfu Milana je fantasičan pogodak Tea Ernandeza u 75. minutu. Najpre je Rade Krunić uklizavanjem presekao napad gostiju na 25 metara od svog gola. Loptu je prihvatio levi bek domaćina, krenuo u prodor, nanizao nekolicinu protivničkih igrača, na kraju, ušao je u kazneni prostor i matirao golmana Atalante za konačnih 2:0.

Tim iz Bergama je odolevao do 56. minutu, kada je Rafael Leao načeo mrežu Huana Musa i najavio pobedu 25. ovosezonsku pobedu Milana u Seriji A.