Istorijski trijumf Zlatibora na Banjici, Voždovac prelomio TSC, Čuka lako sa Pazarcima

16:03 >> 16:12

0

Tim iz Čajetine ostvario prvu pobedu u gostima otkako se takmiči u Superligi

Copyright MN PRESS

Fudbaleri Zlatibora uspeli su da savladaju ekipu Rada na Banjici rezultatom 0:2, golovima Petronijevića i Đakovca. Gosti iz Čajetine ostvarili su drugu pobedu u elitnom rangu takmičenja, a prvu na gostovanju. Prema prikazanoj igri na stadionu “Kralj Petar I”  igrači Zlatibora su zasluženo osvojili tri vredna boda u borbi za opstanak i to protiv direktnog rivala za mesto u Superligi.

Kraj je kada Milisavljević kaže

Čukarički se razigrao protiv Pazaraca na Banovom brdu. Prvo je štoper Šapić pronašao način da otvori bunker gostiju u27. minutu, da bi u drugom poluvremenu usledila kanonada preko iskusnog Kajevića u 48. i 55. minutu. Najlepši momenat utakmice dogodio se u 77. minutu, kada je Birmančević sa levog krila krenuo u prodor, probacivši loptu kroz noge direktnom čuvaru Vlajkoviću, da bi u nastavku šut plasirao pored Trtovca i opet kroz noge, ali golmanu, Marku Drobnjaku.

Voždovac je ostvario prvu pobedu nad TSC golovima Nišića u 41. i Stoisavljevića u 85. minutu.

Radnik-Crvena zvezda (15).

Plasman: Crvena zvezda 32, Vojvodina 29, Partizan 23, Voždovac 23, Čukarički 22, Spartak 22, Proleter 22, Radnički Niš 21, Mladost 20, Metalac 20, TSC 18, Javor 15, Inđija 15, Novi Pazar 15, Radnik 14.