Problemi za Sevilju

Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Nastavljaju se muke Sevilje u Primeri. Doživeli su treći uzastopni poraz.

Na „San Mamesu“ je Bilbao slavio posle preokreta – 2:1 (0:1).

Gosti su poveli preko El Nesirija u devetom minutu i imali su prednost sve do 76. minuta. Tada je Muniain izjednačio, da bi u 86. minutu Sanset doneo pobedu domaćinu i to samo nekoliko desetina sekundi pošto je ušao u igru.

Nemanja Gudelj je ušao sa klupe u 68. minutu umesto Ivana Rakitića. Sevilja je pala na 15. mesto sa sedam bodova, Bilbao je 10. sa devet poena.

Dijego Simeone je odmarao Luisa Suareza, a Žoao Feliks je to iskoristio da pokaže šta ume. Bio je najzaslužniji za trijumf u Osasuni – 1:3 (0:1).

Feliks je prvo pogodio sa penala u 43. minutu, da bi u 48. ponovo imao šansu sa „bele tačke“; ali je stativa tada zaustavila njegov udarac. Ipak, uspeo je za taj proamšaj da se iskupi u 69. minutu sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Budimir je u 80. vratio nadu domaćinu, ali je Toreira osam minuta kasnije stavio tačku.

Atletiko je treći sa 14 poena, Osasuna ima 10 na devetom mestu.