Liverpul pao u ponor pa pokazao moć i potopio Žutu podmornicu! Imamo prvog finalistu Lige šampiona

03.05.2022

20:51

0

Potpuni preokret "crvenih" na stadionu Keramika i novi trijumf

Tan2022-5-3_223057272_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Alberto Saiz

Liverpul je u finalu Lige šampiona!

"Crveni" su posle pobede u prvom meču protiv Viljareala slavili i u gostima, i to poštu su gubili 2:0 na poluvremenu.

Posle potpunog preokreta u drugom poluvremenu slavili su 3:2.

Sada u finalu čekaju pobednika dvomeča Real Madrid - Mančester siti. Revanš je na programu u sredu, a engleski tim je prvi meč dobio 4:3 u nezaboravnoj utakmici.

Posle poraza 0:2 u prvom meču, Viljareal je odigrao poluvreme iz snova. Poveo je već u trećem minutu preko Bulajea Dije, da bi Fransis Kokelen u 41. povisio na 2:0.

Doduše, pre toga smo videli jednu spornu situaciju, kada je Alison srušio Đovanija Lo Selsa u šesnaestercu, ali sudija nije procenio da je to penal.

E, onda je usledilo drugo poluvreme, Jirgen Klop je u igru ubacio Luisa Dijaza, a Liverpul je proigrao. Fabinjo je u 62. minutu smanjio na 2:1, da bi Dijaz samo pet minuta kasnije doneo izjednačenje. "Tačku na i" stavio je Sadio Mane u 74. za potpuni preokret i veliku radost "crvenih".

Treba reći da je Viljareal bio oslabljen za svog najopasnijeg igrača prolećnog dela sezone, Arnoa Dandžumu, ali je i tako odigrao fantastično poluvreme i potpuno bacio Liverpul u nokdaun.

Ređale su se šanse, diktirao je domaćin tempo, kontrolisao je igru, dok je Liverpul bio potpuno neprepoznatljiv.

Posle samo tri minuta igre, Kapu je pronašao Diju, koji je pored "zaspalog" Van Dajka smestio loptu u mrežu i izazvao delirijum na Keramici.

Odmah je poleteo Viljareal i bacio Liverpul u mašinu. Gosti uopšte nisu uspevali da se snađu. A u 38. minutu sudija nije svirao čist penal za domaćine. Ipak, samo tri minuta kasnije je pravda zadovoljena.

Kapu je sa desne strance centrirao, a Kokelen je skočio pored nepomičnog Aronld-Aleksandra i glavom smestio loptu u mrežu.

Tanjug/AP Photo/Alberto Saiz

Drugo poluvreme – druga priča. Dijaz je potpuno preporodio Liverpul i poneo titulu heroja utakmice.

A dešavanja na terenu bila su potpuno drugačija u drugom delu igre. Liverpul je pokazao da je ipak kvalitetniji, preuzeo je kontrolu meča i počeo da ređa šanse, imao je i stativu, da bi u 62. minutu Fabinjo sa desne strane šutnuo, a golman Heronimo Ruli katastrofalno reagovao za 2:1.

Usledila je nova stativa Dijaza, da bi posle neuspele ofsajd zamke glavom pogodio za izjednačenje.

Tu je već domaćin bio u nokdaunu, a konačni udarac zadao je Sadio Mane, koji je iskoristio činjenicu da je domaćin krenuo  u napad i ostavio praktično nebranjen gol.

Ovo je Liverpulu treće finale Lige šampiona za vreme Klopovog mandata.