Kad udvoje Vlahovića, Juve se muči: Bonući sprečio iznenađenje u Torinu

12:33

0

Fenjeraš umalo da "otkine" bod staroj dami

vlahovic - Copyright Tanjug/AP

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Venecije u 35. kolu Serije A sa 2:1, te sačuvali poziciju koja vodi u Ligu šampiona. Srpski napadač, Dušan Vlahović teren je napustio u 79. minutu, kada je trener Masimilijano Alegri odlučio da pojača defanzivu.

Sjajno je stara dama otvorila ovaj okršaj i već u sedmom minutu, nakon prekida, preko Lea Bonućija stekla prednost.

Obećao je dočetak neverovatan meč, ali se zapravo ništa važnije i konkretnije nije dogodilo. Sve do 70. minuta, ekipe su igrale na sredini terena, srpski napadač Dušan Vlahović je bio odlično čuvan, a organizacija Juvea danas nije bila na poznatom nivou, te je ovo bio jedan prosečan okršaj.

A onda su gosti, po mnogima i najslabiji tim sa tabele, stigli do pogotka, prelepim šutem Matije Aramua.

Strahovao je domaćin u narednim momentima, Venecija je bila opasniji rival, a onda je usledio novi prekid i ponovo Bonući. Doslovno je loptu "ugurao" u mrežu rivala, 2:1.

Juve slavi bodove, ali igra je bila ispod nivoa. Do isteka vremena, Venecija je mogla do remija, ali je Šćešni sačuvao bodove u Torinu.