0

Rimski klub nije slavio protiv "nero-azura" u Milanu od 2017. godine

Tan2022-4-23_2088711_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Vratio se Žoze Murinjo na mesto najvećih uspeha u svojoj sjajnoj trenerskoj karijeri, ali Inter nije imao milosti prema čoveku koji im je 2010. godine podario triplu krunu!

Italijanski šampion je sigurno nastavio pohod ka odbrani trona. Nova recka u nizu upisana je protiv Rome, za koju je „Đuzepe Meaca“ neosvojiva tvrđava od 2017. godine – 3:1.

Inter je poveo u 30. minutu kada je Čalhanoglu sjajno proigrao Damfrisa koji je poslao loptu iza leđa golmana Ruija Patrisija. Već nakon 10 minuta bilo je 2:0 nakon vrlo preciznog udarca Marcela Brozovića iz neposredne blizine, lopta je završila u gornjem levom uglu gola Rome.

"Nero-azuri" su nastavili u istom ritmu i u drugom poluvremenu i u 52. minutu stekli veliku prednost. Hakan Čalhanoglu je izveo korner a najviši u skoku bio je Lautaro Martinez.

Do kraja meča gosti su uspeli da ublaže poraz preko Mihtarijana u 85. minutu. Inter će u narednom kolu gostovati Udinezeu, dok će Roma ugostiti Bolonju.