Zmajevi ukroćeni na TSC Areni! Voždovac izgubio bitku za četvrto mesto pred plej-of

14:35

0

Zanimljiv meč u Bačkoj Topoli

TSC_-_SPARTAK_19 - Copyright MN Press

TSC je pobedom nad Voždovcem (2:1) prvi deo sezone u Superligi Srbije završio na četvrtom mestu, dok su "zmajevi" zbog slabijeg skora sa Radničkim iz Niša završili na šestoj poziciji.

Lep, otvoren fudbal igrao se u "TSC Areni", i domaćin i Voždovac bili su rasterećeni jer su obezbedili plej-of, ali su igrali za to četvrto mesto koje je posle velike borbe pripalo domaćinu.

Domaćin je poveo preko Vukića u 15. minutu. Dobar dubinski pas odlično je primio mladi napadač, zagradiuo se i matirao Krunića. Do samog finiša nije bilo većih prilika, a onda su se dva puta mreže tresle u rasponu od tri minuta. Prvo je Stefan Purtić postigao sjajan gol iz slobodnog udarca sa 22 metra, ali se na odmor otišlo sa prednošću domaćina.

Kapiten gostiju Marko Ivezić napravio je i drugu veliku grešku, na meču koju su domaćini kaznili. Ratkov je iskosa šutirao u prečku, da bi Slobodan Stanojlović iz dva puta uspeo da ubaci loptu u mrežu sa nekoliko metara.

U nastavku nije bilo golova, a igralo se intenzivnije nego u prvom delu. Viđali smo odlične intervencije obijice golmana Jorgića i Krunića, Dukure (TSC) je pogodio i stativu, a Novaković je u 89. minutu pogodio prečku uz fenomenalnu reakciju Jorgića.

TSC je pobedom overio četvrtu poziciju, dok će Voždovac u plej-ofu startovati kao šesti jer ima isti broj bodova kao Radnički iz Niša, ali slabiji međusobni skor.