Kralj Ćiro! Imobile iza sebe ostavio Vlahovića i postao najbolji strelac u istoriji Lacija!

22:20

0

Sjajni napadač postigao 21. gol u sezoni i 144. u dresu rimskog kluba

Tan2022-3-14_221433557_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Andrew Medićini

„Olimpiko“ večeras je prisustvovao pisanju istorije Lacija. Kapiten „nebeskoplavih“ Ćiro Imobile postigao je pobedonosni gol protiv Venecije (1:0) i tako postao najbolji strelac u istoriji rimskog kluba.

Trenutak odluke odigrao se u 58. minutu, samo osam minuta pre nego što je Imobileu poništen gol zbog ofsajda posle asistencije iz VAR sobe. Ovoga puta, video tehnologija bila je na strani Lacija i italijanskog napadača, pošto je na signalizaciju dosuđen penal u korist domaćina, posle kojeg je Imobile proslavio 144. gol u dresu rimskog velikana.

Ovim pogotkom italijanski reprezentativac uspeo je da i da se osamostali na listi najboljih strelaca Serije A, sa golom više od centarfora Juventusa koji je ostao na 20 pogodaka.