19:57

0

Totenhem savladan na Teatru snova 3:2

Tan2022-3-12_191411435_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Mančester junajted ušao je u istoriju Premijer lige, kao prvi klub koji je stigao do 400 pobeda u takmičenju, od kojih su 23. ostvarene protiv Totenhema… Poslednju je večeras overio Kristijano Ronaldo, koji je het-trikom bio najzaslužniji za trijumf protiv „pevaca“ – 3:2.

Zanimljivo, ovo je sjajnom Portugalcu bio drugi premijerligaški het-trik, a kako je između njih prošlo 14 godina i 59 dana, to je najduži razmak koji je jedan fudbaler imao između dva meča na kojima je postigao tri gola u istoriji elitnog ranga engleskog fudbala. Ujedno, sa 37 godina i 35 dana, Ronaldo je postao drugi najstariji premijerligaški fudbaler koji je postigao het-trik, iza legendarnog Tedija Šeringema (37 godina i 146 dana).

Domaći su dobro otvorili meč i poveli već u 12. minutu. Fred je proigrao Portugalca koji je odličnim udarcem sa nešto više od 20 metara savladao Huga Lorisa i tako doneo prednost Junajtedu. Ipak, gosti su u 35. minutu došli do izjednačenja. Sudija je pokazao na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Hari Kejn i rutinski pogodio za izjednačenje.

Samo tri minuta kasnije na scenu ponovo stupa Ronaldo. Džejdon Sančo je sa levog boka uposlio iskusnog napadača, kome nije bilo teško da postigne pogodak. Treba napomenuti da je Nemanja Matić bio važan faktor u ovoj akciji, s obzirom na to da je njegov pas ka Sanču bio ključan za nastavak iste.

Dvadesetak minuta pre kraja meča gosti su došli do novog izjednačenja. Serhio Regeljno je u 72. minutu sa levog boka poslao oštru loptu u peterac Mančestera, gde je Hari Megvajer nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

Odlučujući pogodak postigao je Kristijano Ronaldo u 81. minutu, pa je tako kompletirao svoj het-trik. Aleks Telješ je centirao iz kornera, a Portugalac je fenomenalno skočio i na sjajan način glavom doneo tri boda svom timu.