0

Autor: Milan Nastić

Parma i ljubičasti igrali bez golova 0:0

Copyright Tanjug/AP/Photo Massimo Paolone/

Fudbaleri Parme i Fjorentine igrali su bez golova (0:0) u sedmom kolu Serija A. Totalno su podbacili igrači u oba tima, bez energije, sa izuzetno malo šansi, nešto više su imali gosti iz Firence, ali definitivno meč koji će se veoma brzo zaboraviti.

Računajući i prethodne sezone, svojim prvencem u tekućoj, štoper Fiorentine stigao je do devetog pogotka u dresu “ljubičastih”.

Što se tiče naših fudbalera, Nikola Milenković je odigrao čitav meč za Fjorentinu, i dobio žuti karton u 72. minutu, dok drugi srpski reprezentativac Dušan Vlahović nije ni ulazio u igru za “ljubičaste.

Trener gostiju Đuzepe Jakini je iznenadio je sve, time što nije dao šansu bivšem igraču Partizana, pogootvo što su bili favoriti u meču sa Parmom, a rezultat im nije išao u prilog.

Bio je ovo susret srpskih fudbalera, pošto su za klub iz Firence igrali Nikola Milenković (od početka) i Dušan Vlahović (od 79. minuta), a za goste Saša Lukić (od 68. minuta).

Fjorentina se nalazi na 12 mestu sa osam bodova, a Parma na 15. sa tri boda manje.