22:03

0

„Neroazuri“ ubedljivi na otvaranju 28. kola Serije A

Tan2022-3-4_224629482_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Intera savladali su Salernitanu 5:0 (2:0) u premijernom meču 28. kola italijanske Serije A i tako napravili sjajnu uvertiru pred revanš meč osmine finala Lige šampiona protiv Liverpula u utorak na ''Enfildu''.

Inter je do vođstva došao u 23. minutu golom Lautara Martineza. Barela je bio u ulozi asistenta a Argentinac došao do svog 12. gola u sezoni. Akcijom istog tandema „neroazuri“ su u 40. minutu duplirali prednost, da bi sjajni Argentinac u 56. minutu stigao do het-trika.

Posle greške na sredini terena gostiju, Džeko je došao do lopte, centrirao sa desne strane, a Lautaro iskoristio odlično proigravanje i pretvorio ga u gol.

Na 4:0 povisio je Džeko koji se 11. put upisao u listu strelaca ove sezone. Akcija Intera tekla je po levoj strani, Barela je sačekao da se Gosens ubaci, dodao mu loptu a Nemac je pronašao bosanskohercegovačkog napadača pred golom Sepea koji je doneo ubedljivu prednost "nerozurima".

Džeko je bio strelac i u 70. minutu kada je dobio sjajnu loptu od Damfrisa sa desne strane i rutinski matirao golmana gostiju. Bilo je sumnje da li je bio u ofsajd poziciji, ali su sudije iz VAR sobe pregledom snimka utvrdile da nije.

Inter je tako i drugi put u sezoni slavio protiv Salernitane rezultatom 5:0 i u narednom kolu će na gostovanje Torinu. Salernitana će dočekati ekipu Sasuola. „Nerazuri“ će u utorak od 21 sat (TV Arena Premium 1) pokušati da na ''Enfildu'' nadoknade 0:2 iz prvog meča osmine finala Lige šampiona protiv Liverpula.