Vojvodina je u Lazarevcu „morala“ da izgubi! Stativa, promašen penal i crveni, Čukarički ubedljiv protiv Napretka

02.03.2022

19:10

0

Nišlije uzele bod u Gornjem Milanovcu, TSC i Radnik igrali bez golova

0MAR38 - Copyright MN Press

Kolubara laganim koracima ide ka mestu u plej-ofu Linglong Superlige Srbije. Debitant u elitnom rangu takmičenja u sredu je napravio iznenađenje i minimalnim rezultatom savladao Vojvodinu na svom stadionu u Lazarevcu – 1:0.

Novosađani mogu a žale za izgubljenim bodovima, Čović je pogodio stativu, promašili su penal u 44. minutu, a od 50. minuta ostali sa desetoricom posle drugog žutog kartona kapitenu Nemanji Čoviću.

Kolubara je do gola, ispostavilo se na kraju, vrednog tri boda došla na samom otvaranju meča. Igrao se 8. minut kada je Bakić, posle kornera, matirao Novosađane i otvorio svom timu vrata 10. superligaškog trijumfa.

Pošto je domaće posle akcije Čovića sačuvao okvir gola, u finišu prvog poluvremena to je uradio jedan od junaka meča, golman Dejan Stanivuković, koji je odbranio penal Vukadinoviću, pošto je prethodno rukom u svom kaznenom prostoru igrao kapiten Lazarevčana Nikola Janković.

Treća uzastopna pobeda Čukaričkog u nastavku sezone, ubedljivo su savladali Napredak rezultatom 3:0 i učvrstili se na trećem mestu na tabeli Superlige.

U duelu sa Kruševljanima čitav posao "Brđani" su odradili u finišu poluvremena, za dva minuta slomili su otpor rivala. U 40. minutu Stefan Kovač je pripremio šansu Marku Rakonjcu za vođstvo domaćina, a potom je strelac prvog gola uzvratio asistenciju Kovaču koji je udvostručio prednost.

U 60. minutu Rakonjac je idealno poslužio Stefana Čolovića koji je izašao pred golmana Vasiljevića i udarcem iskosa pogodio za nedostižnih 3:0.