Barselona se raspucala, Borusija iz Dortmunda završila takmičenje!

22:10

0

Braga preko Šerifa i penala do osmine finala

AP22055769553548 - Copyright AP photo

U revanš mečevima šesnaestine finala Lige Evrope, dalji plasman su izborile ekipe Barselone, Rendžersa i Betisa.

U Bragi je bilo i te kako neizvesno. nakon dvomeča je bilo nerešeno, pa su se igrali produžeci, a zatim i penali. Domaći tim je na kraju stigao do naredne faze pobedom od 3:0.

Susret na stadionu "Dijego Armando Maradona" obećavao je do samog početka, s obzirom na to da je u prvom susretu rezultat bio 1:1.

Međutim, večeras se nije postavljalo pitanje pobednika

Samo nakon 13 minuta, Barsa je vodila golovima Đordi Albe i Frenki De Jonga. Na trenutak je Lorenco Insinje uneo minimalnu dozu neizvesnosti iz penala, a već je precizan bio i Đerar Pike, za 3:1.

Do kraja, za laganu pobedu pogodio je i Pjer-Emerik Obamejang za lagani trijumf.

Rendžers je napravio zalet ka narednoj rundi još na gsotovanju u Nemačkoj, kada je savladao Borusiju iz Dormunda sa 4:2, dok su pred svojim navijačima odigrali nerešeno 2:2 (1:2) i tako obezbedili osminu finala.

Škotska ekipa je do vođstva stigla u 22. minutu preko Džejmsa Tavarnijea, a Borusija je napravila preokret do poluvremena.

Džud Belingam je izjednačio, a Donijel Malen u 42. minutu pogodio za 1:2. Međutim, konačnih 2:2 je postavio Tavarnije i tako potvrdio plasman u narednu rundu.

Betis je na svom terenu remizirao sa Zenitom, 0:0, pa je zahvaljujući pobedi u prvom meču u Rusiju od 3:2 prošao dalje, međutim u finišu je bilo zanimljivo.

Zenit je u nadoknadi vremena stigao do pogotka koji je vodio ka produžecima, ali je sudija nakon VAR snimka rešio da poništi pogodak Čistjakova zbog ofsajda i time reši dramu.