Burno na Marakani - tuča tokom penal serije, Dujmović branio sve, a Kanga odveo Zvezdu u četvrtfinale (VIDEO)

16.02.2022

15:05 >> 19:15

1

Zaostali meč osmine finala bio je bez pogotka u regularnom toku

kanga - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pobedom na stadionu "Rajko Mitić" nad niškim Radničkim.

Susret osmine finala rešen je nakon penala, nakon što je u regularnom toku bilo 0:0, a krajnji rezultat 3:2.

Ipak, pored sjajnih odbrana Filipa Dujmovića za gostujući tim, duel je obeležilo i koškanje nakon penala i gola Nikole Štulića.

Prvi napad na meču imala je gostujuća ekipa, nakon čega je Crvena zvezda preuzela posed i loptu čuvala do kraja.

Prvi opasniji napad, domaćini su imali već u trećem minutu, kada je Ohi iskoristio grešku Nišlija i centrirao sa levog krila, ali je Dujmović zabeležio prvu odbranu.

Iz minuta u minut, domaćin je bio sve opasniji, ređale su se prilike, a igralo se konstantno na polovini rivala.

Ben i Srnić su predvodili napad domaćina, a u 31. minutu, Mlađović je faulirao upravo Bena u kaznenom prostoru, pa je penal izveo Kanga. Mladi Dujmović je odlično pročitao nameru napadača, te je "skinuo" zicer.

Do odlaska na pauzu, Pankov je zapretio, ali je njegov šut završio preko gola, pa je rezultat bio izjednačen.

Na startu drugog dela, zbog povrede je iz igre morao Bjeličić, ali su domaćini bii opasniji rival. Kanga i Ivanić su pretili, zatim su u igru ušli i Katai i Pavkov, ali je Dujmović i dalje bio na visini zadatka.

Najopasniju priliku u drugom delu imao je Katai, koji je nakon kornera šutirao glavom, ali je Aksentijević u poslednjem trenutku intervenisao sa stative.

Dva minuta kasnije, nakon svih Zvezdinih napada, Jovanović je mogao da kazni domaćina za promašaje, ali su Borjan i Dragović udruženo reagovali.

Do kraja duela, domaćin je vršio presing. Igralo se pred golom Dujmovića, koji j edoslovno činio čuda, te svoj tim uveo u penal seriju.

Bolje su krenuli crveno-beli, iskusni Borjan je odbranio prva tri šuta, dok je na drugoj strani Dujmović bio siguran samo jednom. Međutim, nakon odbrane Pankovu, postalo je zanimljivo, a pogodak Štulića bio je za izjednačenje. Tada je usledila i gužva i koškanje na sredini terena, jer se domaćinu nije dopala reakcija Štulića, koji je nakon pogotka "utišao" Zvezdin sever.

Usledilo je izvinjenje mladog napadača, a Zvezda je preko Kange stigla do četvrtfinala.

Blog uživo

PENALI

Stefanu Mitroviću je šut skinuzo Borjan, nakon čega je Kanga pogodio za kraj!

Pavkov je šutirao snažno, ali rašlje

Štulić je savladao Borjana, nakon čega je ispod severa "utišao" navijače. Usledila je reakcija golmana crveno-belih, pa koškanje na sredini terena. Sudija je prekinuo sve, podigao je žuti karton mladom napadaču (drugi na ovom meču), koji se izvinio publici

Dujmović skida zicer Pankova

Ivanić je bio siguran, a potom je Borjan odbranio šut Živojinovića

Arsić prekida seriju promašaja svog tima, pritisak je sada na mladom Dujmoviću

Rodić pogađa stativu

Mlađović šutira u istu stranu kao i Vujadinović, i pogađa Borjana

Katai siguran

Borjan brani kapitenu Radničkog, koji je pokušao "panenkom" da prevari iskusnog golmana

95. MINUT - Kakve prilike je sve imala Zvezda i šta je večeras učinio Filip Dujmović. Penali su zasluga mladog čuvara mreže niške ekipe

94. MINUT - Drugi žuti karton za Jovanovića, Radnički ostaje sa desetoricom

90. MINUT - Igra se još pet minuta

89. MINUT - Velika gužva pred golom Dujmovića, Katai i Ivanić prete, a zatim je šut Falka izblokiran

85. MINUT - Sjajno je postavljena odbrana gostiju, a sa tribina stiže podrška Zvezdi

82. MINUT - Centaršut crveno-belih na Pavkova, ali reaguje odbrana gostiju

73. MINUT - Štuliću žuti karton, a Katai je uputio šut nakon faula. Dujmović je vrhovima prstiju skrenuo loptu, koja je završila na stativi. Ostala je lopta u posedu domaćina, ali opasnost više nije bila na tom nivou

62. MINUT - Nakon brojnih Zvezdinih prilika, usledio je i prodor Jovanovića, ali su Borjan i Dragović u poslednjem trenutku intervenisali

60. MINUT - Korner za Zvezdu i sjajan šut Kataija glavom, ali na stativi je bio Aksentijević, pa je mreža gostiju ostala prazna

53. MINUT - Ponovo gužva pred golom Dujmovića, ali je reagovala odbrana Nišlija, a ubrzo je Dejan Stanković pdlučio da pojača napad, te su u igru ušli Katai i Pavkov, umesto Bena i Ohija

49. MINUT - Odličan šut Kange, pa Ivanić, ali je Radnički nekako uspeo i u ovoj prilici da se odbrani

46. MINUT - Promena u sastavu Radničkog - Lazar Jovanović ulazi u igru umesto Branislava Tomića. Odmah u nastavku meča, Bjeličić se sudario sa Jankamom, te je došlo do krvarenja, pa je usledila još jedna promena, a na terenu je Bogdanović

45. MINUT - Sjajna prilika u finišu, nakon centaršuta, Pankov je glavom zahvatio loptu, ali je pokušaj završio preko gola

41. MINUT - Prva greška mladog golmana Radničkog, koji je ispustio loptu u kaznenom prostoru, ali gužvu u petercu nisu iskoritstili domaći fudbaleri

38. MINUT - Izblokiran šut Ivanića

31. MINUT - Mlađović povlači Bena koji je bio sam pred golmanom Nišlija i čist penal za crveno-bele. Loptu je namestio Kanga, a Dujmović je pročitao stranu i neverovatnom odbranom sačuvao Radnički!

23. MINUT - Ponovo Srnić, ali je i Dujmović bio siguran

17. MINUT - Ben pada na ivici kaznenog, koji je i uputio šut, ali je pogodio živi zid. Potom je lopta stigla do Srnić, koji je odlično šutirao iz okreta, ali je Dujmović bio glavni igrač Nišlija

15. MINUT - Igra se na gostujućoj polovini, ali bez opasnijih napada po Dujmovića

6. MINUT - Nova dobra akcija Zvezde. Konstantno je napad u nogama domaćih, presing na odbranu Radničkog

3. MINUT - Prvi napad za Zvezdu, Ohi je iskoristio grešku Nišlija, ali šut sa levog krila je završio u rukama Dujmovića

1. MINUT - Meč je počeo napadom gostiju, koji će u prvom delu igre jurišati ka golu ispod severne tribine "Marakane".