Amrabat „ukrcao“ Fiorentinu u poslednji voz za Evropu! Specija u 89. minutu ostala bez zlatnog boda!

14.02.2022

21:56

0

Zanimljiv poslednji meč 25. kola Serije A

Tan2022-2-14_225715856_0 - Copyright Tanjug/Tano Pecoraro/LaPreše via AP

Fudbaleri Fiorentine savladali su ekipu Specije na gostovanju 2:1 u 25. kolu italijanske Serije A.

Gosti su bolje otvorili meč i već u 16. šansu imali odličnu šansu za vođstvo. Dodeljen im je jedanaesterac, a odgovornost je preuzeo Krištof Pjotek, međutim pogodio je samo okvir gola.

Ipak, iskupio se Poljak nešto manje od pola sata kasnije. Igrao se 42. minut kada je Jusuf Male proigrao Pjoteka, a ovaj se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Na izjednačujući pogodak čekalo se do 74. minuta, kada je Kevin Agudelo iskoristio grešku protivnika i zatresao mrežu Fiorentine.

Ipak, ''Viola'' se nije predavala do samog kraja. U 89. minutu je Sofijan Amrabat našao prostora za šut sa dvadesetak metara i pogodio donji desni ugao, odnosno, malu mrežu i tako doneo velika tri boda svom timu.

Srpski reprezentativac, Nikola Milenković, je na terenu proveo svih 90 minuta, Matija Nastasić je posmatrao sa klupe, a Aleksa Terzić nije bio u protokolu.