18:18

0

Odigran meč 23. kola

Tan2022-1-23_163322519_0 - Copyright Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Napoli je bez većih problema izašao na kraj sa Salernitanom u utakmici 23. kola Serije A. Na stadionu "Dijego Armando Maradona" u Napulju, bilo je 4:1 (2:1), a meč je između ostalog ostao u znaku Lorenca Insinjea.

Osim 30-godišnjeg napadača, u strelce su se upisali još i Žuan Žesus u 17. minutu, a zatim i Dris Mertens u četvrtom minutu sudijske nadoknade, sa bele tačke. U 47. minutu gol je dao i Amir Rahmani, a onda je Insinje iznudio penal. I uspešno ga realizovao.

Ovaj gol imao je posebno značenje. Prvo, Insinje se po broju golova za Napoli izjednačio sa legandarnim i pokojnim Maradonom. Sada ih imaju po 115. Ispred su još Marek Hamšik sa 121 golom i Mertens, koji ima 145 pogodaka na kontu.

Podsetimo, uskoro će postati igrač Toronta, a u Napoliju će biti do 30. juna kada mu i ističe ugovor, posle deset sezona.

Posle gola, poručio je navijačima da će ih uvek voleti.

Inače, počasni pogodak za Salernitanu dao je Federiko Bonacoli u 33. minutu, čime je izjednačio na 1:1. Ali su posle toga, usledili pomenuti golovi.