Liverpul baš bled, odluka o finalisti EFL Kupa pada u Londonu! Arsenal izdržao 80 minuta sa igračem manje

13.01.2022

22:03

0

Bez golova u prvom meču

Tan2022-1-13_223834586_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

U prvoj utakmici polufinala EFL Kupa Engleske, Liverpul i Arsenal odigrali su na „Enfildu“ bez golova – 0:0. Finalistu će odlučitiu revanš meč koji je na programu 20. januara u Londonu.

Krajniim ishodom posebno je zadovoljan tim iz Londona, skoro 70. minuta je igrao sa igračem manje nakon isključenja Grtanita Džake u 23. minutu.

Vezni fudbaler "Tobdžija" je kao poslednji igrač odbrane faulirao Dijega Žotu, koji je prihvatio dubinsku loptu i krenuo ka golu gostiju.

Igrač više nije pomogao domaćinu koji je pružio bledu partiju, bez mnogo povoljnih prilika za gol. Najizgledniju šansu za domaćina imao je Kertis Džons u nadoknadi vremena, ali je bio neprecizan.

Na drugoj strani Arsenal je mogao i do pobede. U 70. minutu Saka je propustio idealnu priliku, centrirao je sa leve strane Tirni, a šut napadača gostiju odbranio je golman Alison.