Primera dobila prvog milenijalca strelca het-trika, Okampos vraća Sevilju u borbu za tron!

22:23

0

Oihan Sanset vodio Bilbao do pobede na gostovanju protiv Osasune

profimedia-0647549992 - Copyright Profimedia/Inigo Larreina / Spain DPPI / DPPI

Primera je večeras dobila prvog milenijalca strelca het-trika. Mladi napadač Atletik Bilbaa Oihan Sanset je sa tri gola trasirao put Baskijcima do lake i sigurne pobede na gostovanju protiv Osasune 3:1.

Talentovani centafor, koji je u Bilbao stigao upravo iz tima iz Pamplone u tinejdžerskim danima, sa 21 godinom i 253 dana postao je najmlađi strelac het-trika za Bilbao u 21. veku, ujedno i prvi igrač rođen 2000. godine i kasnije kojem je to pošlo za rukom među svim članovima elitnog ranga španskog fudbala.

Mnogo neizvesnije bilo je u Kadizu, gde je Sevilja slavila minimalnu pobedu i vratila se u šampionsku trku sa madridskim Realom – 1:0.

Prvo poluvremen nije bilo preterano zanimljivo pa se na pauzu otišlo bez golova. Najbolja šansa u prvom delu desila se u drugom minutu meča kada je Žoan Žordan ostao sam na ivici šesnaesterca, odakle je i šutirao. Ipak, bio je neprecizan, lopta je završila pored gola.

U drugom delu je Sevilja i dalje držala loptu, ali bez konkretnih prilika sve do 58. minuta kada je Lukas Okampos iskoristio sjajnu asistenciju Ivana Rakitića i pogodio za, ispostaviće se konačnih, 1:0.

Do kraja Kadiz nije uspeo da ozbiljnije pripreti gostima, čak je Sevilja uspela da postigne i drugi pogodak, ali je poništen zbog ofsajda. Okampos je ponovo bio u ulozi strelca, ali se našao u nedozvoljenoj poziciji.