18:23 >> 19:01

0

Autor: J. T.

Napadač Crvene zvezde strelac i asistent u velikoj pobedi svoje reprezentacije

Još samo mali korak nedostaje fudbalerima Komorskih ostrva da se njihova reprezentacija po prvi put nađe na Afričkom kupu nacija!

Velike zasluge za to ima napadač Crvene zvezde, koji je ove nedelje bio strelac vodećeg gola u pobedi nad Kenijom 2:1. Nije mu bilo teško da iz blizine glavom pogodi mrežu:

Ben je pogodio u 21. minutu, gosti izjednačili u 36, ali je ubrzo po povratku sa odmora, golom u 49. minutu, ispostavilo se pobedu Komorima doneo Matoir. I to na asistenciju Bena.

Reprezentaciji Zvezdinog fudbalera sada je, dva kola pre kraja kvalifikacija, potreban još samo bod da i teoretski obezbedi plasman na svoj prvi Afrički kup nacija.

Komori imaju osam bodova iz četiri utakmice, drugi je Egipat sa pet iz tri utakmice, sledi Kenija sa tri iz četiri utakmice, dok je na začelju Togo sa jednim bodom iz tri utakmice.

Ben i saigrači krajem marta dočekuju Togo, a onda putuju u Egipat.