Siti ne da krunu, Brajton izbacio Čelsi iz trke za tron

22:08

0

„Građani“ slavili minimalac u Londonu, „plavci“ razočarali u nadoknadi vremena

Tan2021-12-29_214033950_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Ian Walton)

Kako stvari stoje na kraju 2021. godine, teško će Premijer liga na proleće dobiti novog vladara. Mančester siti sigurno gazi ka odbrani trona, a na oproštaju od ove godine „građani“ su slavili minimalac na gostovanju protiv Brentforda i učvrstili se na liderskoj poziciji nacionalnog šampionata – 1:0.

Dok najveći rivali iz kola u kolo pišu kikseve, izabranici Pepa Gvardiole sigurno gaze Premijer ligom. Čak i kada ne blistaju, „građani“ su dovoljno jaki da upišu tri boda, a 16. trijumf u 20 kola šampionata ostvarili su u Londonu.

Trenutak odluke odigrao se u 16. minutu, kada je Foden krunisao proigravanje De Brujnea, za 10. uzastopni premijerligaški trijumf Sitija, koji je na taj način maksimalno iskoristio kiks Čelsija, koji je došao nekoliko desetina minuta ranije.

„Plavci“ su razočarali „Stamford bridž“, odigravši samo 1:1 sa Brajtonom, kojem je veliki bod doneo nekadašnji fudbaler Mančester junajteda Dani Velbek, golom u prvom minutu nadoknade vremena.

Moglo bi se reći da je na kraju pravda i zadovoljena, pošto je Čelsi do vođstva došao u 28. minutu golom Lukakua, mada je utisak da je snažni belgijski napadač napravio faul nad Maupaijem, pre nego što je zatresao mrežu rivala.