17:38

0

„Pevci“ uzeli samo bod u Sautemptonu, Kristal Palas ubedljiv

Antonio Konte - Copyright Tanjug/Andrew Matthews/PA via AP

Kada su se najmanje nadali, „pevci“ su se sapleli. Od dolaska Antonija Kontea Totenhem ne zna za poraz u Premijer ligi, ali poslednji remi, na gostovanju Sautemptonu, verovatno nikoga neće zadovoljiti u Londonu – 1:1.

Jer, nekadašnji vicešampion Evrope imao je igrača više skoro sat vremena, ali ni to mu nije bilo dovoljno da u 2022. godinu uđe u trijumfalnom raspoloženju.

Vord Praus doveo je Sautempton u vođstvo u 25. minutu, ali su stvari za domaće krenule nizbrdo u finišu prvog poluvremena, kada je prvo drugi žuti karton dobio Salisu (39’), a potom i Kejn sa bele tačke poravnao rezultat (41’).

Imali su „pevci“ na raspolaganju celo drugo poluvreme da stignu do izuzetno važne pobede u borbi za mesto koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona, ali je čudesni Forster „spustio rampu“ i sa deset odbrana sačuvao bod svom timu.

Kristal Palas je na svom stadionu već do poluvremena rešio pitanje pobednika protiv Noriča (3:0), dok je Vest Hem bio veoma ubedljiv u Votfordu (4:1), zadržavši tako korak za ekipa koje se bore za plasman u elitno kontinentalno takmičenje u narednoj sezoni.