Fantastični Džejson Tejtum sa 60 poena vodio Boston do podviga, Lebron se vratio na parket

01.05.2021

06:45 >> 12:03

0

Veliki preokret odigrao se u TD Gardenu, gde su gosti ispustili 29 poena prednosti iz prvog poluvremena

Copyright Profimedia

Atalanta nije isti tim sa Bogdanom i bez njega. Tim iz Džordžije zabeležio je i drugi uzastopni poraz u okršajima sa Filadelfijom, a srpski reprezentativac morao je zbog povrede da preskoči još jedan duel.  U njegovom odsustvu Trej Jang probao je sam protiv raspoloženog domaćina, pa je sa 32 postignuta poena uspeo da dođe do priznanja MVP utakmice. Kod ekipe Filadelfije čak sedam igrača je zabeležilo dvocifren učinak a da niko nije prešao preko granice od 20 poena: Dvajt Hauard 19, Džoel Embid 18, Ben Simons 18, Tobijas Haris 18 …

Derbi Kalifornije Lejkersa i Kingsa u Los Anđelesu pripao je momcima iz glavnog grada – 110:106. Najbolju igru u karijeri prikaozao je 21-godišnji Tajris Halibarton, koji je poslednja tri bacanja od ukupno 23 poena na celom meču, postigao u poslednja dva napada kada se odlučivao pobednik. Odličan je bio i Rišon Holms sa 22 poena, dok je kod domaćih dominirao Entoni Dejvis sa 22 poena. Nakon 20 propuštenih utakmica zbog povrede na parket se vratio Lebron Džejms. On je za 32 minuta igre postigao 16 poena, uz osam skokova i sedam asistencija.

Najveći preokret odigrao se u Bostonu na meču Seltiksa i Sant Antonija. Tamo je tim iz Teksasa na kraju druge četvrtine imao 29 poena prednosti da bi utakmicu izgubili u poslednja dva napada rezultatom 143:140. Domaće je do pobede vodio Džejson Tejtum sa fenomenalnim učinkom od 60 poena (5/7 za tri poena, 15/17 slobodna bacanja, ukupno iz igre 20/37).

Bruklin – Portland 109:128

Čikago – Milvoki 98:108

Finiks – Juta 121:100

Lejkersi – Sakramento 106:110