Birmančević i Malme sa igračem manje šokirali „Ajbroks“, Olimpijakos u Razgradu ostao bez Lige šampiona

21:01 >> 21:20

0

Dinamo slavio u Varšavi

Copyright Antonio Čolak slavi gol na "Ajbroksu" foto: Profimedia

U neuspešnom pokušaju Crvene zvezde da se domogne plej-ofa Lige šampiona, u Srbiji su u senci ostali preostali revanš dueli pretposlednjeg kvalifikacionog kola za mesto u elitnom takmičenju.

Da su crveno-beli u Tiraspolju uspeli da preskoče Šerif, bez ikakve dileme bi fokus u utorak uveče bio na meč u Varšavi, gde je zagrebački Dinamo slavio protiv Legije (1:0) i tako, posle 1:1 u Zagrebu, zakazao duel sa moldavskim šampionom. Trenutak odluke odigrao se u 20. minutu, kada je Franjić postigao pobedonosni gol za „modre“.

Šokantnu eliminaciju pretrpeo je i Olimpijakos, koji je u Razgradu završio put ka Ligi šampiona, porazom od Ludogoreca na penale. Posle 1:1 u Pireju, u Bugarskoj su crveno-beli i „luda šuma“ igrali 2:2, a pošto posle dodatnih pola sata nije bilo golova pristupilo se izvođenju penala, u kojima su gosti postigli samo jedan gol iz tri pokušaja, dok su domaći zatresli mrežu sva četiri puta.

Rendžers je na „Ajbroksu“ imao sve u svojim rukama. Izabranici Stivena Džerarda su u prvom poluvremenu anulirali pobedu Malmea u Švedskoj. Kada su gosti u nadokandi vremena ostali sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Inosenta malo je onih koji nisu videli škotskog šampiona u plej-ofu, ali je Antonio Čolak golovima u 53. i 57. minutu šokirao škotskog šampiona.