Bilo mu je potrebno samo četiri minuta: Tadić strelac za "Kopljanike" u ozbiljnom testu (VIDEO)

31.07.2021

15:56

0

Kapiten Srbije igrao sve vreme

Copyright Printscreen/Twitter/AFC Ajax

Ajaks je odigrao prijateljsku utakmicu sa Red Bul Lajpcigom, a rezultat je bio 1:1.

Vodeći gol bio je delo kapitena “Kopljanika” iz Amsterdama i reprezentacije Srbije, već u četvrtom minutu. Dušan Tadić je dobio loptu od Nusaira Mazrauija, namestio se i sa 15-ak metara poslao loptu u suprotan ugao gola nemačkog tima.

U 54. minutu, usledilo je i izjednačenje. Posle kontre Lajpciga Kristofer Nkunku je savladao Martena Stekelenburga.  Iako je trener Ajaksa Erik Ten Hag dosta menjao tokom meča, Tadić je sve vreme bio na terenu.

U narednim danima, Ajaks će igrati sa Lidsom u test meču, a za 7. avgust je zakazan i Superkup Holandije, protiv PSV-a.

Tokom današnjeg meča, igrači Ajaksa su nosili crne trake oko ruke zbog tragične smrti mladog fudbalera.