18:32 >> 18:35

0

Štoper Partizana najbolje reagovao na centaršut Filipa Stevanovića u 39. minutu

Copyright Printscreen

Mlada reprezentacija Srbije pobedila je u prijateljskom meču odgovarajući tim Turske rezultatom 1:0, golom kapitena Svetozara Markovića u 39. minutu.

“Orlići” selektora Ilije Stolice bili su tokom većeg dela meča ravnopravan, pa čak i bolji rival, a jedini gol na meču došao je posle izvođenja prekida Filipa Stevanovića u 39. minutu. Njegov centaršut pronašao je najbolje postavljenog Markovića na drugoj stativi, kome nije bilo teško da sa pet metara zakuca loptu u mrežu domaćina.

Još jednu dobru priliku za gol propustio je Slobodan Tedić, ali i minimalna pobeda dovoljna je bila da se iz Turske ponesu lepi utisci o generaciji koja će tek započeti svoj ciklus takmičenja u konkurenciji U21.

Meč će se pamtiti i po debiju Save Arangela Čestića, igrača bundesligaša Kelna, koji je nastupao za Srbiju U18, pa je ovo u stvari bio njegov povratak u nacionalni tim.