aktuelno

FBI odgovorio na sumnje, 27 godina posle smrti Kurta Kobejna: Da li je frontmen „Nirvane" u stvari bio ubijen?

10.05.2021

06:15 >> 06:17

1

Autor: Milica Gudžulić

Iako je 1994. doktor, koji je zvanično i potvrdio da muzičar više nije živ, konstatovao da je smrt nastala kao posledica jednog pucnja, te da se najverovatn

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
FBI odgovorio na sumnje, 27 godina posle smrti Kurta Kobejna: Da li je frontmen „Nirvane" u stvari bio ubijen?
Kurt Kobejn - Copyright Profimedia

Beživotno telo Kurta Kobejna pronađeno je u njegovoj kući u Sijetlu u aprilu 1994, pre 27 godina. Policija je tada istakla za tamošnju javnost da je reč o samoubistvu, a oproštajnu poruku u neposrednoj blizini preminulog otkrio je električar, koji je bio došao da instalira novi alarmni sistem. Međutim, kako je vreme odmicalo, razne teorije o tome kako je u stvari umro su se gomilale, a pojedinci su svoje sumnje da je ubijen predstavili i FBI, pišući brojna pisma na tu adresu.

Pročitajte još:

Nedavno, odgovor FBI „ugledao je svetlost dana” i postao jedna od gorućih tema stranih medija. U dva pisma, koja su bila data na uvid, od FBI se tražilo da „malo bliže pogledaju dešavanja”, sa sumnjom da je Kobejt u stvari bio ubijen, a ne da je podigao ruku na sebe.

Odgovor

Ipak, brojne teorije – predstavljene su upravo na tom nivou, kao samo i jednostavno teorije, napominju tamošnji mediji. Iz tog razloga, ne postoji mogućnost ponovnog otvaranja slučaja. Prema i dalje zvaničnim podacima, frontmen „Nirvane” izvršio je samoubistvo.

Kurt Kobejn Profimedia

– U pismu ste izrazili sumnju da je gospodin Kobejn ubijen. Hvala Vam što ste nam se obratili, ali nismo u mogućnosti da Vam izađemo u susret. Naime, da bi FBI preuzeo slučaj, izvesni i vrlo jaki dokazi moraju biti priloženi. Takvi da jasno ukazuju na drugačije od onoga što je već ozvaničeno. Prema izloženom u Vašem pismu, smaramo da nije došlo ni do kakve greške. Iz tog razloga, ne možemo dodatno istraživati ovaj slučaj – piše, između ostalog, u dopisu, prenose strani mediji.

Kurt Kobejn Profimedia

Pročitajte još:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike