Crna Gora u ozbiljnom pogoršanju epidemiološke situacije
Pacijenti su uglavnom starosne dobi od 27 pa naviše
Crna Gora i Podgorica su u fazi pogoršnja epidemiološke situacije pandemije korona virusa, izjavio je danas direktor Opšte bolnice Nikšić Ilija Ašanin.
On je u Jutarnjem programu Televizije Crne Gore (TVCG) rekao je da su u Nikšiću tokom jučerašnjeg dana imali 92 nova slučaja zaraze, a svakodnevno beleže i rast broja ambulantnih pregleda, kao i pacijenata kojima je potrebno bolničko lečenje.
– Čini mi se da polako ulazimo u jednu ozbiljniju fazu nego što je to bilo pre 20-ak dana – rekao je Ašanin.
“Dobrodošlica” novom gradonačelniku Nikšića: Bala sena i krompiri ispred zgrade opštine
Uspešnost 70 odsto: Hrvatska dobija 2,7 miliona doza Oksfordove vakcine
Na Odeljenju internih bolesti, kaže Ašanin, imaju 75 pacijenata sa težom kliničkom slikom, od kojih je deset životno ugroženo i nalaze se u Jedinici intenzivnog lečenja.
– Svaki put kad smo dosledno poštovali preporuke struke, imali smo manji broj lečenih pacijenata, ali i manje ambulantnih pregleda.
Govoreći o starosnoj strukturi obolelih, Ašanin kaže da imaju pacijente od 27 godine pa na više, a manje je onih starijih od 70 godina. Dodao je da je 14 zaposlenih pozitivno na koronu – tri lekara, šest medicinskih sestara, a ostali iz tehničke službe.
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari