aktuelno

Stravične slike apokalipse: Otvorila se zemlja, podigao put! (FOTO)

08.01.2025

13:08

0

Autor: Redakcija 24sedam

Deonica puta je na jednom delu u potpunosti uništena

Stravične slike apokalipse: Otvorila se zemlja, podigao put! (FOTO)
Copyright Profimedia

Na putu Novi Šeher - Strupina prema Tešnju u Bosni i Hercegovini, aktiviralo se klizište koje je izazvalo potpuni prekid saobraćaja.

Kako prenose lokalni mediji, deonica puta je na jednom delu u potpunosti uništena, a prizori sa lica mesta deluju kao da su izašli iz scena apokalipse.

Put, koji predstavlja ključnu saobraćajnu vezu za stanovnike ovog kraja, sada je neprohodan, što dodatno otežava ionako složenu situaciju u ovom delu zemlje. Fotografije sa lica mesta prikazuju raskomadani asfalt, podignute slojeve puta i ogromne pukotine u zemlji, koje jasno ukazuju na razmere štete.

Saobraćaj obustavljen zbog opasnosti od odrona

Od 10:40 sati saobraćaj je obustavljen na magistralnom putu Bistrik – Lapišnica kod Sarajeva zbog opasnosti od odrona. Prema nalogu JP "Ceste FBiH", doneta je odluka o zatvaranju puta iz bezbednosnih razloga, kako bi se sprečilo obrušavanje puta i saniralo klizište.

Pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo preusmeravaju vozila, dok je alternativni pravac kroz centar grada, pored Vijećnice prema RS.

Ova nepogoda dolazi nakon što su stanovnici ovog kraja već danima suočeni sa ozbiljnim problemima izazvanim snežnim nevremenom. Blokirani putevi, prekid u snabdevanju električnom energijom i vodom samo su deo problema koji su zadesili ovaj region.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike