aktuelno

Tragedija u Zagrebu menja pravila: Ovo je novi protokol za ulazak u škole

03.01.2025

20:20

0

Takođe, ministarstvo nauke i obrazovanja obučiće i u školama zaposliti osobe koje će biti zadužene za bezbednost

Tragedija u Zagrebu menja pravila: Ovo je novi protokol za ulazak u škole
Copyright TANJUG/ FOTO HINA/ DARIO GRZELJ

Nakon nedavnog tragičnog događaja u zagrebačkoj Osnovnoj školi Prečko, kada je jedan učenik ubijen, a troje i učiteljica povređeni oštrim predmetom, od utorka, kada počinje drugo polugodište, ulaze će čuvati proefsionalno obezbeđenje.  

To je saopštila zamnica gradonačelnika Zagreba Danijela Dolenec i dodala da će Grad kao osnivač pokrivati troškove angažovanja firmi za FTO do kraja školske godine.  

U međuvremenu, dodala je, Ministarstvo nauke i obrazovanja obučiće i u školama zaposliti osobe koje će biti zadužene za bezbednost.  

Ministarstvo nauke i obrazovanja objavilo je juče Protokol o kontroli ulaska i izlaska u školskim ustanovama, koji utvrđuje da ulazna vrata škole treba da budu zaključana i da je škola obavezna da obezbedi bezuslovno dežurstvo radnika na ulazu tokom radnog vremena.  

Navedenim Protokolom se takođe reguliše ulazak roditelja u škole i sve posetioce tako da u školu mogu ulaziti samo uz prethodnu najavu ili na poziv škole.

Bonus video: 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike