aktuelno

Vučić i Brnabićeva na sednici Saveta bezbednosti UN: Izlaganje predsednika biće istorijsko

08.06.2021

20:21 >> 08:37

0

Autor: A.S.

Premijerka veruje da će izlaganje predsednika biti istorijsko i da će narod biti ponosan

Vučić i Brnabićeva na sednici Saveta bezbednosti UN: Izlaganje predsednika biće istorijsko
Copyright Profimedia

Predsednica Vlade Ana Brnabić biće sutra sa predsednikom Aleksandrom Vučićem na sednici Saveta bezbednosti UN.

Sednica Saveta bezbednosti UN će biti održana nakon izricanja presude Ratku Mladiću, sa početkom od 21 čas, prenose Novosti.

– Savet bezbednosti UN je pokazao ogromno poštovanje prema Predsedniku Vučiću jer su omogućili da se mimo svih protokola priključi online. Ponosna sam jer ću u ovim teškim trenucima za našu zemlju sutra biti zajedno sa predsednikom tokom sednice Saveta bezbednosti UN. Verujem da će izlaganje predsednika biti istorijsko i da će naš narod biti ponosan – izjavila je premijerka, javlja Blic.

Na sednici će biti predstavljen izveštaj Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove u Hagu, glavnog tužioca Serža Bramerca i predsednika Karmela Ađijusa.

Pročitajte još:

Vučić je u petak tokom obraćanja građanima ukazao na to da će na sednici rukovodstvo Republike Srbije biti kritikovano zbog nepoštovanja tog Mehanizma, zbog nepostupanja po obavezujućem nalogu za izručenje doskorašnjih narodnih poslanika SRS Vjerice Radete i Petra Jojića.

– Kako je to podešeno prosudite sami. Reći će vam neko da je redovna sednica Saveta bezbednosti i jeste, ali da li je slučajno ili ne zaljučite sami – naveo je tada Vučić.

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike