aktuelno

Na ogradi crkvenog poseda u Lipljanu okačene zastave terorističke UČK i Albanije (FOTO)

10.08.2026

23:21 >> 23:54

0

Reč je o novom udaru na svetinje Srpske pravoslavne crkve

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Na ogradi crkvenog poseda u Lipljanu okačene zastave terorističke UČK i Albanije (FOTO)
Albanska zastava - Copyright Pixabay/mayns82

 Na ogradi crkvenog poseda u Lipljanu gde se nalaze Crkva Svetih Flora i Lavra i Crkva Vavedenja Bogorodice iz 14. veka večeras su okačene zastave terorističke UČK i zastava Albanije, saopštila je Kancelarija za KiM Vlade Srbije, dodajući da su zastave primetili meštani i o tome obavestili sveštenika.

 

Ove dve crkve predstavljaju važne svetinje za srpski narod u Lipljanu i mesta molitve, duhovnosti, mira i sabornosti Srba koji se ovde rado okupljaju, navode iz Kancelarije, ističući da je zbog toga ova sramna provokacija unela nemir i revolt među pravoslavne vernike u ovom mestu.

Reč je o novom udaru na svetinje Srpske pravoslavne crkve, Eparhije raško-prizrenske s ciljem zastrašivanja verujućeg naroda, s porukom da nemaju mira ni u svojim kućama ni crkvama, navodi se u saopštenju.

''Ovakvim gestom albanski izgrednici i ekstremisti pokazuju po ko zna koji put da ne žele mir i suživot, niti da gaje ikakvo poštovanje prema svetinjama SPC, već da žele tenzije i incidente i proterivanje našeg naroda. Uprkos ovakvom nedopustivom ponašanju, Srbi u Lipljanu odlučni su da ostanu svoji na svome, da posećuju svoje crkve i manastire i da ne nasedaju na provokacije'', poručuju iz Kancelarije za KiM,

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike