aktuelno

Macut: Odlaskom generala Pavkovića počinje period dubokog i trajnog sećanja

20.10.2025

13:57

0

General Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu.

Macut: Odlaskom generala Pavkovića počinje period dubokog i trajnog sećanja
Copyright Milos Tesic/ATAImages.

Premijer Srbije, prof. dr Đuro Macut, izrazio je saučešće povodom smrti nekadašnjeg komandanta Treće armije i načelnika Generalštaba Vojske Jugoslavije Nebojše Pavkovića i istakao da Pavkovićevim odlaskom započinje period dubokog i trajnog sećanja, koji će u istoriji sigurno biti zabeležen kao borba malog naroda protiv velikih sila.

- Nadam se da smo obavili jedan častan posao i da smo generala Pavkovića vratili u zemlju u trenutku kada je to bilo možda najpotrebnije i njemu i njegovoj porodici – da zapravo okonča i premine u svojoj zemlji - rekao je Macut u izjavi za medije nakon posebne sednice u zgradi lokalne samouprave u Leskovcu.

General Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu.

On je 28. septembra stigao u Beograd iz Finske, nakon što je Međunarodni rezidualni mehanizam za krivične sudove u Hagu, na zahtev Vlade Srbije, doneo odluku da ga, zbog teškog zdravstvenog stanja, prevremeno pusti na slobodu.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike