U toku sednica Narodne skupštine Srpske: U ekspozeu mandatara Minića objavljena imena kandidata za ministre

02.09.2025 | 07:59 >> 11:45

Početak sednice zakazan je u 10 časova

Copyright Borislav Zdrinja/ZIPAPHOTO/ATAImages

U Banjaluci je u toku posebna sednica Narodne skupštine Republike Srpske, na kojoj se bira nova Vlada Srpske.  

Iz ekspoze mandatara Save Minića, koji su dobili poslanici, su i imena kandidata za ministre:  Za ministra finansija Republike Srpske predložena je Zora Vidović, za ministra unutrašnjih poslova Željko Budimir, na ministra za naučno-tehnološki razvoj i visoko obrazovanje Siniša Karan, a za ministra saobraćaja i veza Zoran Stevanović.   POGLEDAJ GALERIJU

 

Za ministra energetike i rudarstva Republike Srpske predložen je Petar Đokić, za ministra zdravlja i socijalne zaštite Alen Šeranić, za ministra za evropske integracije i međunarodnu saradnju Zlatan Klokić.  

Za ministra prosvete i kulture Republike Srpske predložen je Borivoje Golubović, za ministra za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Bojan Vipotnik, za ministra privrede i preduzeća Vojin Mitrović, a za ministra poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Anđelka Kuzmić.

Za ministra trgovine i turizma predložen je Denis Šulić, za ministra pravde Goran Selak, za ministra rada i boračko-invalidske zaštite Danijel Egić, za ministtra uprave i lokalne samouprave Senka Јujić, a za ministra za porodicu, omladinu i sport Republike Srpske Selma Čabrić.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam

Izvor: Tanjug