aktuelno

Policija na nogama! Glavni tužilac traži hitno pronalaženje blokadera koji je spremio automatsku pušku! (FOTO)

15.03.2025

10:56

0

Stefanović je napomenuo da VJT u Beogradu pažljivo prati situaciju u glavnom gradu uoči održavanja današnjeg protesta

Policija na nogama! Glavni tužilac traži hitno pronalaženje blokadera koji je spremio automatsku pušku! (FOTO)
Copyright 24sedam

Posebno odeljenje za borbu protiv visokotehnološkog kriminala dalo je nalog policiji da hitno identifikuje lice koje je na društvenoj mreži "Instagram" objavilo fotografiju automatske puške i municiju, uz poruku "vidimo se sutra".

Glavni javni tužilac VJT u Beogradu Nenad Stefanović precizirao je da je nalog dat u cilju procesuiranja lica zbog postojanja osnova sumnje da je ovo lice izvršilo krivična dela napad na ustavno uređenje i pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja.

Policija na nogama! Glavni tužilac traži hitno pronalaženje blokadera koji je spremio automatsku pušku! (FOTO)ATAImages/ Antonio Ahel
 

Stefanović je napomenuo da  VJT u Beogradu pažljivo prati situaciju u glavnom gradu uoči održavanja današnjeg protesta, te je ponovio apel svim građanima da svoje pravo na mirno okupljanje iskoriste u skladu sa Ustavom i zakonima.

Još jednom je istakao da nasilje neće biti tolerisano i da će svi koji za njim posegnu biti procesuirani u skladu sa zakonom, kako oni koji eventualno napadnu učesnike mirnih protesta, tako i svi koji eventualno budu vršili nasilje prema drugim licima, pripadnicima policije i predstavnicima državnih organa.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: 24sedam

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike