Natalija Miladinović reku Drinu prenosi na slikarsko platno: Sve teče, a boje stvaraju novi život (FOTO)
U njenim delima možemo sagledati borbu između njene dve strane, praktične - realistične i nedodirljive - iracionalne
Umetnica Natalija Miladinović predstaviće novu seriju radova izložbom „Flow“ (Tok), koja se otvara 11. marta, u 19 časova, u galeriji Štab. Izložba je nastavak autorkine umetničke priče posvećene prirodi i procesima njenog stalnog kretanja i transformacije.
Promo/Natalija Miladinović
Umetnica predstavlja novu seriju radova, inspirisanim rekom Drinom. Serijom slika dominiraju velika platna u zelenim tonovima, dok posebnu pažnju privlači specifična tehnika rada. Umetnica oblikuje reljef na platnu i preko njega nanosi boju koja slobodno teče, a svaki potez beleži vreme promišljanja i trajanje samog procesa nastajanja slike. Sam naziv izložbe „Tok“ nastao je kroz zajedničko promišljanje umetnice i kustoskinje Biljane Jotić.
Promo/Natalija Miladinović
Kao reka u svom toku
"Natalija sa platnom komunicira kroz boju i potez, što je likovno karakteriše. Izražava se kroz kolorističke nanose na platnu, direktno, bez prethodnog crteža i forme", navodi u tekstu za katalog kustoskinja izložbe Biljana Jotić i dodaje:
„Dinamika boje nastavlja se u dinamici postavke. Sve teče - kako unutar slika, tako i u prostoru kojem se prilagođavaju, baš kao reka u svom toku. Struktura postavke zasnovana je na ritmu različitih kombinacija: od poliptiha u kojima su grupisane slike raznih dimenzija, do pojedinačnih radova izdvojenih zbog svog karaktera. Neki od njih poprimaju formu predmeta nepravilnog oblika - objekata nastalih izdvajanjem delova slike, njenog korena oko koga su se potezi množili. Ovaj upliv skulptoralnog trenutka među slike dešava se prvi put."
Promo/Natalija Miladinović
Put do svetla
Natalija kaže da „Flow“ nije samo naziv izložbe:
- To je stanje. Stanje u kojem slike teku, boje stvaraju novi život, a unutrašnji osećaj pronalazi put do svetla. To je umetnički put koji vodi od tišine do intenziteta, od refleksije do spontane ekspresije.
Izložba traje do 24. marta 2026. godine.
Promo/Natalija Miladinović
O umetnici
Natalija Miladinović je rođena 1988.godine u Beogradu. Diplomirala je i magistrirala na Fakultetu Primenjenih umetnosti 2014. godine u Beogradu, na odseku primenjenog slikarstva. Svoju umetnost prikazuje u okviru slikarstva, crteža, fotografije i skulpture. Uspešno stvara u svakoj od disciplina gde brojne izložbe potvrđuju i njenu posvećenost. Slikarstvo i fotografija su ipak dva umetnička izraza koja su joj najbliža i u okviru kojih ispoljava svoj pun potencijal. Činjenica da je svoju znatiželju i potrebu za stvaranjem prenela kroz više polja nam govori da je ona umetnik sa mnoštvom veština.
Promo/Ivan Aleksić
U njenim delima možemo sagledati borbu između njene dve strane, praktične - realistične i nedodirljive - iracionalne. Tako je i Natalija nekako i podelila oblasti u kojima može da iskaže svaku od svojih ličnosti, kroz njene fotografije vidimo jasno razmišljanje i planiranje svakog kadra dok njeno slikarstvo odiše slobodom pokreta i nesputanošću.
Promo/Natalija Miladinović
Članica je ULUS-a od 2017. Živi i radi u Beogradu. Izlaže od 2009. godine u zemlji i inostranstvu i do sada je učestvovala na preko sedamdeset samostalnih i grupnih izložbi u Srbiji, Francuskoj, Belgiji, Hrvatskoj, Kipru, Japanu, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Sloveniji.
Šta donosi "Kraj sveta i još jedan dan"? Saznajte na izložbi Kristine Pirković (FOTO)
Promo/Vladimir Popović
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari