"Kavez za ptice" o vršnjačkom nasilju: Premijerno na Letnjoj sceni BDP (FOTO/VIDEO)
31.08.2024 | 12:15
Projekat nastao po pobedničkom tekstu Konkursa Sterijinog pozorja
Predstava "Kavez za ptice" nastala po dramskom tekstu Nikole Stanišića, u režiji Slobodana Stankovića premijerno je izvedena sinoć na Letnjoj sceni BDP "Milenijum tim" Arena u okviru projekta "Novi glasovi".
Reč je o predstavi nastaloj po pobedničkom tekstu Konkursa Sterijinog pozorja za godišnju nagradu za najbolju dramu za 2023. godine, a Pozorje je i koproducent projekta.
Vršnjačko nasilje iz druge vizure
Vršnjačko nasilje glavna je tema i ove predstave, ali ne iz uobičajene vizure.
Dramaturg predstave bila je Vanja Šević, scenograf Sonja Brdar, a kostimograf Tatjana Tatalović, muziku za predstavu je napisao Arsenije Arsić.
Glavne uloge na Letnjoj sceni BDP večeras su oživeli Bratislav Zdravković, Rista Milutinović, Nikola Mijatović, Budimir Stošić, Stevan Smiljanić, Vukašin Jovanović i Mihailo Laptošević.
Bonus video: