Za mesec dana uvezla 454 polovnjaka: Prijava za Šapčanku (77)
Manjak u državnoj kasi od osam miliona dinara
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Službe za suzbijanje kriminala, Odeljenja za suzbijanje privrednog kriminala i Policijske uprave u Šapcu, po nalogu šabačkog Osnovnog tužilaštva, podneli su krivičnu prijavu protiv M. M. (1949) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo poreska utaja čime je budžet Srbije oštećen za više od osam miliona dinara.
Sumnja se da je tokom decembra 2023. godine, kao odgovorno lice jednog privrednog društva iz okoline Šapca, izvršila nabavku i uvoz 454 polovna motorna vozila, a da Agenciji za zaštitu životne sredine nije prijavila uvezene količine proizvoda koji nakon upotrebe postaju posebni tokovi otpada, kao i da nije obračunala i uplatila propisanu naknadu.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Komentari