aktuelno

"Pala" pomoćnica vojvođanskog tajkuna! Milica uhapšena na graničnom prelazu

24.02.2025

08:01

0

Autor: 24sedam

Saradnica Vladimira Vrbaškog uhapšena je po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu

"Pala" pomoćnica vojvođanskog tajkuna! Milica uhapšena na graničnom prelazu
Copyright MUP

Jedna od pomoćnica odbeglog vojvođanskog biznismena Vladimira Vrbaškog Milica P. uhapšena je jutros na graničnom prelazu Horgoš prilikom ulaska u Srbiju.

Uhapšena je po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu kao jedna od osumnjičenih u slučaju koji se vodi protiv Vrbaškog.

Vrbaški je i dalje u bekstvu, a sumnja se da je malverzacijama na štetu robnih rezervi i više privrednih društava sebi pribavio korist od oko skoro četiri miliona evra.

Pre 10 dana, u petak 14. februara 2025. godine, uhapšeno je osam osoba. 

Vladimir Vrbaški nije dostupan pravosudnim organima, kao i još dva osumnjičena lica, zbog čega će tužilaštvo predložiti sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu im odredi pritvor i naloži raspisivanje poternice.

Saslušani su direktori u „Best Seed Producer“ doo Feketić Dragan P. i Miroslav M, kao i zaposleni u tom privrednom društvu Dragan I, Nataša M, Dragana O, Branislav Š, Norbert N, faktički vlasnik AD „Makovica“ Mladenovac i „Agora“ doo Mladenovac Milan V, faktički vlasnik „Mips Pro Plus“ doo Beograd Goran G, faktički vlasnik „Šeboj Fanđo“ doo Kruševac Miroljub N, formalni vlasnik „Šeboj Fanđo“ doo Kruševac Vladica J, i direktor preduzeća „FBN Qube“ doo Novi Sad Ðorđe D.

Naredbom o sprovođenju istrage osumnjičenima se na teret stavlja da su izvršili krivična dela Prevara u obavljanju privredne delatnosti i Zloupotreba položaja odgovornog lica.

Postoje osnovi sumnje da je izvršenjem krivičnih dela u periodu od 2016. do 2022. godine pribavljena protivpravna imovinska korist privrednom društvu “Best Seed Producer” (BSP) doo Feketić od oko 223,7 miliona dinara.

Na taj način Republička direkcija za robne rezerve (RDRR) oštećena je za 166 miliona dinara, a stečajni poverioci AD “Makovica” Mladenovac, koje je u stečaju, za više od 57,7 miliona dinara.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike