
Termiti u Crnoj Travi: Domaćinima ukrali dva miliona, a dobili prijavu
Novosađanin S. G. (1975) i B. Đ. (1977) iz Vlasotinca pustošli šume, ugrožavajući ekosistem

Pripadnici Službe za suzbijanje kriminala Uprave kriminalističke policije, Policijske uprave u Leskovcu i Republičkog šumarsko-lovnog inspektora za Jablanički upravni okrug, u saradnji sa leskovačkim Osnovnim tužilaštvom podneli su u redovnom postupku krivičnu prijavu protiv S. G. (1975) iz Novog Sada i B. Đ. (1977) iz Vlasotinca.
Oni su osumnjičeni da su neovlašćeno sekli stabla, preprodavali ih i pustošili šume, ugrožavajući ekosistem. U okolini Crne Trave su sa hektara zemlje posekli oko 150 nedoznačenih bukovih stabala, čime su četvoricu vlasnika šume oštetili za oko dva miliona dinara.
Krađom su se približili takozvanoj čistoj seči šuma, čime su doveli u opasnost trajnost šumske proizvodnje ili gajenje šuma na tom zemljištu čime je ugrožen opstanak šuma i njihova opšte korisna funkcija, kao i ekosistem.
Policija nastavljaju rad na sprečavanju i otkrivanju krivičnih dela iz oblasti ekološkog kriminala po principu nulte tolerancije i apeluju na građane da prijavljuju sve takve slučajeve.
Pročitajte još:
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari