Crne korona brojke: Zaraženo još 3.499 osoba, 17 preminulo

13.11.2020 | 14:13 >> 17:49

Autor: Jelena Stokic Jovanovic

Copyright

U poslednja 24 sata na koronavirus je testirano 14.116 osoba. Virus je potvrđen kod  3.499 osoba  osoba, a istovremeno je od posledica ove bolesti preminulo 17 pacijenta.

Na respiratoru je 158 pacijenata.

Do juče u 15 sati testirano je 13.008 osoba. Virus je potvrđen kod  3.341 osobe , a od posledica ove bolesti preminulo je 19  pacijenta.

Pročitajte još:

Puno novina donosi nam “korona zakon”: Stupa na snagu pre roka, kazne su paprene! 

Nošenje maske umanjuje rizik od smrtnosti dva puta? 

Danas se ministar zdravlja Zlatibor Lončar sastao sa direktorima kovid bolnica i kako “24sedam” saznaje , odlučeno je da i dve banje uđu u kovid sistem.

Takođe, Institut za medicinu rada već je ušao u kovid sistem, dok Institut za reumatologiju ulazi večeras. Klinički centar Srbije, prema rečima Lončara, traži rešenje da se još neka od klinika pretvori u kovid bolnicu.

Lončar je naglasio da je situacija u Beogradu veoma teška i da skoro da više nema slobodne postelje za kovid pacijente.

Kako bi se epidemiološke mere više poštovale i kako bi se sprečilo širenje korona virusa, Skupština Srbije usvojila je sinoć izmene i dopune Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti koji predstavlja pravni okvir za mere i procedure koje su donete.

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam