Zvezda još jednom potvrdila titulu! Kapiten šampiona rešio meč u Lučanima! (FOTO/VIDEO)

20:21

0

Ni jedan ni drugi tim nisu morali da "jure" bodove

Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde su već obezbedili titulu u Superligi, a danas su upisali još jednu pobedu u Superligi, nad ekipom Mladosti. Strelac jedinog gola bio je Aleksandar Dragović u drugom poluvremenu meča u Lučanima.

Duel 34. kola plej-ofa nacionalnog šampionata imao je lepu uvertiru, pošto je napravljen špalir u čast novog-starog prvaka, a i kapiten Lučanaca Ivan Milošević se oprostio od aktivnog igranja fudbala.

Ne može se reći da je utakmica bila zanimljiva, ali je sve pod kontrolom držala Zvezda. Šef stručnog štaba Zvezde Vladan Milojević već je ranije najavljivao da će u završnici sezone šansu dobijati šansu, pa je tako bilo i danas. Tako da je u startnoj postavi bilo čak pet "bonusa".

U prvom poluvremenu nije bilo gol šansi, mada je bilo pokušaja ka golovima Saše Stamenkovića i Omrija Glazera. Tek u 68. minutu viđen je prvi i jedini gol, pa su tako crveno-beli "naplatili" inicijativu, pošto je posed lopte bio 73 - 27, dok je odnos u kornerima bio 14 prema nula.

Uz malu "pomoć" Aleksandra Varjačića, koga je lopta Nedmanje Milunovića (ušao umesto Nasera Đige) pogodila u leđa i odbila se baš na Dragovićevu nogu.

Posle toga je bilo i novih prilika za promenu rezultata, ali je Stamenković zaustavio pokušaje Mirka Ivanića i Šerifa Ndijaea. Ali treba spomenuti i pokušaj rezerviste Mladosti Siluea. Ali je njegov šut bio suviše slab da bi se savladao Glazer.

Tako da se sezona nastavlja utakmicama u nedelju. Mladost će gostovati Partizanu, dok Zvezdu čeka gostovanje meč sa Radničkim 1923, na "Rajku Mitiću".

Blog uživo:

Kraj utakmice!

90. minut+2 - Ivanić sa ivice kaznenog, ali brani Stamenković. Korner.

90. minut - Igra se još tri minuta.

89. minut - Todorović umesto Tumbasevića.

88. minut - Slobodan udarac za Zvezdu sa 20-ak metara.

86. minut - Centaršut Olajinke, Ndijae glavom u padu, ali se Stamenković baca i paradom sprečava novi gol gostiju. Korner za Zvezdu.

79. minut - Šut Ndijaea, ali pored gola Stamenkovića.

78. minut - Ndijae umesto Kataija.

75. minut - Nove izmene u Mladosti. Alempijević umesto Žunića. Pribaković umesto Udovičića. Izlazi Milošević, a ulazi Divac. Ovacije za kapitena Miloševića koji se danas oprostio od aktivnog igranja fudbala.

72. minut - Hvang izvodi korner, ali Silue izbacuje loptu.

68. minut - GOL! Dragović strelac za Crvenu zvezdu, za 1:0.

Pogledajte i iz drugog ugla.

67. minut - Milunović umesto Đige kome se i ukazivala pomoć.

65. minut - Žunić do Siluea koji sa nekoliko metara "mlako" šutira. Lak posao za Glazera.

58. minut - Ivanić za Krasoa, koji pogađa stativu. Stamenković na kraju hvata loptu. Sreća za domaćina koji je sada pod pristiskom gostiju.

56. minut - Izmene i u Zvezdi. I to tri. Ulaze Ivanić, Hvang i Kraso. Izlaze Šljivić, Radojević i Sremčević.

Izmena na poluvremenu. U ekipi Mladosti izašao Bojić, a ušao Silue.

Kraj prvog poluvremena!

45. minut+1 - Ipak nema kornera za Mladost. Sudija Jeknić pokazuje put u svlačionicu, domaćin negoduje.

45. minut - Igra se još minut.

42. minut - Katai i Kanga pored lopte na 20-ak metara od gola. "Magiko" pogađa nekog od igrača iz živog zida koji je na kratko ostao na travi.

38. minut - Namešta se Katai na šut, ali veoma loše i neprecizno.

30. minut - Opet pokušava Kanga, sa 17 metara, ali i ovog puta preko gola.

27. minut - Udovičić pokušava snažno iskosa sa leve strane, ali je Glazer dobro postavljen. Brani šut sa nekoliko metara.

11. minut - Pokušava i Kanga sa 16 metara, ali šut je neprecizan. Lopta ide iznad gola Mladosti.

9. minut - Šljivić ulazi u kazneni Mladosti, sa desetak metar pokušava, ali pored gola.

Samo korner za crveno-bele, ali posle pokušaja Olajinke nema opasnosti za Stamenkovića koji je nekada branio za Zvezdu.

4. minut - Veličković šutira snažno, ali iznad gola. Bez opasnosti po gol Glazera.

18.30 - Počelo je u Lučanima!

18.25 - Od aktivnog igranja se oprašta kapiten Mladosti Ivan Milošević (rođen 1984. godine).

Takođe i špalir za goste iz Beograda koji će danas da igraju u belim dresovima.

Milošević dobija i poklon od kluba u kojem je proveo 12 sezona. To su uramljeni dres, kao i cveće. Dobio je i poklon od Zvezde.

Takođe, kapiten Dragović je od domaćina dobio cveće kao vid čestitke za osvojenu titulu.

18.15 - Nešto ranije odigrane su još dve utakmice u plej-of grupi Superlige. TSC je pobedio Radnički 1923 sa 4:3, dok su Napredak i Partizan odigrali nerešeno - 3:3.

17.26 - Poznate su i startne postave. Kao što se vidi starter je mladi Uroš Sremčević koji je došao upravo iz Mladosti.

Među prvih 11 je i Aleksandar Katai, a uz Sremčevića će u napadu biti Piter Olajinka.

Mladost: Stamenković, Andrić, Milošević, Joksimović, Varjačić, Pejović, Tumbasević, Udovčić, Žunić, Veličković, Bojić.

Crvena zvezda: Glazer, Mimović, Điga, Dragović, Radojević, Mijailović, Katai, Kanga, Šljivić, Olajinka, Sremčević

Printscreen/Superliga

17.00 - Ekipa Mladosti je apsolutno zasluženo u plej-ofu. Ispratili smo prethodne utakmice tima iz Lučana. Rasterećeni su i uvek igraju dobro i na strani, a pogotovo kada su domaćini. Imaju spoj izuzetnih igrača, koji su dosta iskusni, ali u poslednje vreme su predstavili i par dobrih mladih igrača. Mislim da su jaki kao kolektiv. Očekuje nas teška utakmica, kao i sve prethodne koje smo odigrali. Svi igrači su spremni.

U ovom trenutku imamo nove ciljeve, to sam rekao i igračima. Nema opuštanja, idemo dalje da radimo. Ima puno stvari koje me interesuju, napredak i razvoj ekipe, kao i igrača pojedinačno. Motivisani smo - kazao je trener Zvezde Vladan Milojević.

16.55 - Sudija je Stefan Jeknić, a meč u Lučanima počinje u 18.30.