Šta je istina o "olujnoj tarifi": Da li taksisti u Beogradu smeju da naplaćuju skuplju vožnju tokom nevremena
Pojedini putnici su vožnje plaćali i do 300 ili 400 dinara više u odnosu na uobičajene cene
Komentari (1)
Vlada
31.05.2026 14:07
Te tarife ne naplacuju taksisti nego aplikacije, recimo Yandex aplikacija preko koje ja poslujem, ako stranke placaju karticama kroz aplikaciju, to ne naplacujem ja nego Yandex, ako placaju kesom ili karticom kod mene u vozilu cene su uvek iste jer ja po zakonu nemam pravo da naplacujem ni manje ni vise osim one cene koju pokaze taksimetar a koju je propisala lokalna samouprava. Aplikacije nisu zakonom regulisane jer one nisu registrovane kao TAXI prevoz … to je siva zona koju sto pre treba regulisali da bi se zastitili korisnici TAXI usluga … ako su online to ne znaci da su iznad zakona i da mogu da rade sta hoce … taksiste kod bivse autobuske stanice nazivali smo lopovima … ovo sto rade aplikacije po meni je isto …