Raste broj žrtava eksplozije u Karačiju! Krov i zidovi zgrade nestali u trenutku (FOTO/VIDEO)
19.12.2021 | 06:48
Svih 11 povređenih su u kritičnom stanju
U snažnoj eksploziji za koju se pretpostavlja da je uzrokovana curenjem gasa u pakistanskom gradu Karačiju, u subotu je poginulo najmanje 16 osoba, a 11 je povređeno, potvrdili su lokalni zvaničnici.
Eksplozija se dogodila ispred zgrade u industrijskom delu Karačija, a srušeni su krov i zidovi, prenela je Anadolija.
Azra Pečuhu, ministarka zdravlja južne pokrajine Sind, čiji je glavni grad Karači, rekla je novinarima da je najmanje 16 ljudi poginulo, a 11 povređeno u eksploziji.
Svih 11 povređenih su u kritičnom stanju.
Policija je saopštila da je prema prvim informacijama eksplozija posledica curenja iz obližnjeg gasovoda.
U drugoj eksploziji do koje je došlo u subotu u Pakistanu, glavnom gradu jugozapadne pokrajine Beludžistan, najmanje jedna osoba je poginula, a šest je povređenih.
"Bomba, postavljena u motor parkiran u prometnoj ulici, detonirana je daljinskim upravljačem", saopštila je policija.
Nijedna grupa nije preuzela odgovornost za eksploziju, a bezbednosne agencije krivcima smatraju lokalne separatiste.
Bonus video