Napeto u Seuti: Policija sprečila sukob demonstranata i kontraprotestanata posle migrantske krize
Dok se grad nalazi pod pojačanim merama bezbednosti, tenzije ne jenjavaju, a vlasti uvode nove mere na granici
Demonstranti krajnje desnice i učesnici kontraprotesta okupili su se večeras u Seuti, a pripadnici policije pokušali su da spreče njihov međusobni sukob, nakon migrantske krize koja je tu špansku eksklavu pogodila prethodnih dana, preneo je Skaj njuz.
Ekstremistička grupa Nukleo Nasional pozvala je svoje pristalice na marš kroz grad kako bi protestovali protiv „izdajničke“ vlade i odbranili to područje.
Snimci lokalnih medija prikazuju dvadesetak aktivista krajnje desnice kako se kreću ulicama, uz pratnju velikog broja policajaca.
Prema navodima lokalnih medija, činilo se da ih je bilo manje od učesnika kontraprotesta, koji su uzvikivali parole poput „Ujedinjena Seuta, a ne podeljena“.
Policija je, kako se navodi, blokirala deo centra grada u nastojanju da spreči eventualno nasilje.
Prisutan je bio i kontroverzni predstavnik desnice Alvise Perez, kome su pojedini posmatrači dobacivali uvrede, navodi Skaj njuz.
Španija je ranije danas saopštila da postavlja zaštitnu barijeru dugu 500 metara na morskoj granici između svoje eksklave Seute u severnoj Africi i susednog Maroka, nakon što je između 50.000 i 60.000 migranata probilo granicu ranije ove nedelje.
Broj poginulih migranata u međuvremenu je porastao na 67, a među njima ima onih koji su se udavili, kao i onih koji su stradali u stampedu tokom pokušaja prelaska preko lukobrana, saopštila je španska vlada.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Komentari