aktuelno

On je odgovoran za eksploziju u američkoj ambasadi? Policija objavila fotografiju, cela zemlja ga traži!

09.03.2026

18:31

0

Autor: V. N.

Eksploziju izazvala improvizovana naprava

On je odgovoran za eksploziju u američkoj ambasadi? Policija objavila fotografiju, cela zemlja ga traži!
Copyright Tanjug/Javad Parsa/NTB Scanpix via AP

Norveška policija objavila je fotografije osobe za koju se sumnja da je povezana sa eksplozijom koja se dogodila juče ispred ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Oslu.

Na dve pikselizovane fotografije sa nadzornih kamera vidi se osoba sa prekrivenim licem, obučena u tamnu odeću i sa rancem na leđima.

Eksplozija izazvana improvizovanom napravom

Policija je danas saopštila da dosadašnji rezultati istrage ukazuju na to da je eksploziju izazvala improvizovana eksplozivna naprava postavljena na ulazu u zgradu. U incidentu je pričinjena manja materijalna šteta, dok povređenih nije bilo.

Ranije je policija navela da se ne isključuje mogućnost da je reč o terorističkom činu. U najnovijem saopštenju istaknuto je da za sada nema novih informacija koje bi ukazale na motiv napadača.

Istražitelji analiziraju i video sa platforme Gugl maps

Istražni timovi analiziraju i video-snimak koji je u vreme incidenta objavljen na platformi Gugl maps, saopštila je policija.

Prema navodima lokalnih medija, na snimku koji je u međuvremenu obrisan pojavio se vrhovni vođa Irana, ajatolah Ali Hamnej. On je, kako se navodi, ubijen tokom zajedničkih američko-izraelskih udara na Teheran na samom početku sukoba.

Policija je saopštila da se istraga eksplozije kod ambasade vodi kao slučaj visokog prioriteta. Na mestu događaja angažovani su psi tragači, dronovi i helikopteri kako bi se prikupili svi relevantni dokazi.

Građani koji imaju bilo kakve informacije o osumnjičenom, kao i oni koji su primetili nešto sumnjivo u tom području između ponoći i dva sata u noći po lokalnom vremenu u nedelju, pozvani su da se jave policiji.

Detalji incidenta

Hitne službe upućene su ka ambasadi, koja se nalazi u zapadnom delu Osla, u oblasti Morgedalsvegen, oko jedan sat posle ponoći u nedelju.

Fotografije koje su nakon incidenta objavljene na društvenim mrežama prikazuju razbijeno staklo u snegu ispred ulaza u konzularni deo ambasade, pukotine na staklenim vratima, kao i tamne tragove na pločicama na podu.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike