aktuelno

Sud presekao: Luiđi Manđone neće na smrtnu kaznu, ključni dokazi ostaju u igri

30.01.2026

18:11

0

Manđone se izjasnio da nije kriv, dok datum početka suđenja još nije saopšten

Sud presekao: Luiđi Manđone neće na smrtnu kaznu, ključni dokazi ostaju u igri
Luiđi Manđone - Copyright Profimedia

Savezna sudija Sjedinjenih Američkih Država Margaret Garnet odlučila je da Luiđi Manđone neće biti suočen sa smrtnom kaznom u slučaju navodnog ubistva izvršnog direktora kompanije UnitedHealthcare, Brajan Tompson, u decembru 2024. godine.

Istom odlukom sudija je dozvolila da se na suđenju koriste dokazi pronađeni u Manđoneovom rancu u trenutku hapšenja, preneo je CNN.

Policija je tada zaplenila vatreno oružje, napunjen okvir i crvenu svesku, za koje tužilaštvo tvrdi da predstavljaju ključne dokaze koji Manđonea povezuju sa ubistvom.

Odbrana je zahtevala izuzimanje tih dokaza, navodeći da je pretres ranca izvršen bez sudskog naloga i bez postojanja neposredne pretnje koja bi opravdala takvu meru, ali je sud te argumente odbacio.

Manđone se izjasnio da nije kriv, dok datum početka suđenja još nije saopšten.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike