aktuelno

Vlasnici bara u Švajcarskoj nisu krivi za požar? Tužiteljka otkrila nove detalje!

02.01.2026

17:14

0

Evo šta će biti sa njima

Vlasnici bara u Švajcarskoj nisu krivi za požar? Tužiteljka otkrila nove detalje!
Copyright Tanjug/Jean-Christophe Bott/Keystone via AP

Glavna tužiteljka Valea Beatris Pilo izjavila je danas da za sada nije utvrđena krivična odgovornost vlasnika bara u Kran-Montani, u kojem je u požaru stradalo 40, a povređeno 119 osoba, kao ni drugih osoba koje su potencijalno osumnjičene za nesreću.

Ona je na konferenciji za novinare rekla da ljudi koji su pozvani da daju informacije nisu saslušavani uz primenu mera opreza, prenosi Skaj njuz.

- Ako postoji rizik od bekstva, moguće je da preduzmemo potrebne mere, ali za sada nije utvrđena krivična odgovornost - rekla je ona.

Vlasnici bara su bračni par sa Korzike, koji u tom delu Švajcarske ima nekoliko ugostiteljskih objekata.

U nesreći, koja se dogodila oko 1.30 u novogodišnjoj noći, stradalo je 40, a povređeno 119 osoba, među kojima i četvoro srpskih državljana.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike