aktuelno

Ostavio trudnu ženu i dvoje dece da zaustavi teroristu, policija ga greškom upucala: On je još jedan heroj sa plaže smrti u Sidneju

15.12.2025

14:04

0

Autor: Redakcija 24sedam

Ostavio trudnu ženu i dvoje dece da zaustavi teroristu, policija ga greškom upucala: On je još jedan heroj sa plaže smrti u Sidneju
Copyright Printscreen X/SamaramGill

Ahmed al Ahmed, muškarac koji je napadaču oteo oružje tokom terorističkog napada u Australiji, nije bio jedini civil koji je u haosu reagovao herojski. Na snimcima sa plaže Bondi vidi se još jedan muškarac koji trči pravo ka pucnjavi, dok policija pokušava da kontroliše situaciju. Taj muškarac je sada identifikovan kao izbeglica sa Bliskog istoka i otac dvoje dece.

Ostavio trudnu ženu i dvoje dece da zaustavi teroristu, policija ga greškom upucala: On je još jedan heroj sa plaže smrti u SidnejuAP Photo/Mark Baker
 

Njegova advokatica Alison Batison potvrdila je za CNN da je reč o osobi koja nema regulisan pravni status u Australiji, ali je ipak svesno rizikovala sopstveni život kako bi pomogla policiji i sprečila dalje žrtve.

Ostavio trudnu ženu i dvoje dece da zaustavi teroristu

Batison je objasnila da je njen klijent, kojeg je označila inicijalima „AB“, stigao taksijem na plažu Bondi i odmah reagovao čim je čuo pucnjavu. Njegova trudna supruga i dvoje dece australijski su državljani.

 

 

Snimak koji se proširio društvenim mrežama prikazuje jednog od napadača, Navida Akrama, kako puca sa mosta pre nego što je pogođen i pada na zemlju. Ubrzo nakon toga vidi se AB, obučen u crno, kako prilazi oborenom napadaču sa podignutim rukama.

Prema rečima advokatice, AB se sklonio iza drveta zajedno sa jednim detektivom, čekajući pravi trenutak.

- Prošao je do stepenica i, kada je napadač pao, potrčao uz stepenice. Napadač je još držao oružje, a on ga je odgurnuo nogom - ispričala je ona.


Policija greškom pucala na njega

Prilazeći naoružanom muškarcu, AB je ušao direktno u liniju policijske vatre.

- Odgurnuo je pištolj nogom i nastala je zbrka jer su ljudi mislili da je on napadač, pa je policija pucala na njega - rekla je Batison. Situacija se smirila tek kada je detektiv potrčao ka policajcima i povikao: „Ne, on je sa mnom“.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike