Preminuo predsednički kandidat Migel Uribe nakon atentata u junu
11.08.2025 | 13:17
Pogođen je tri puta – dva puta u glavu i jednom u koleno
Kolumbijski senator i potencijalni predsednički kandidat za izbore 2026. godine, Migel Uribe, preminuo je nakon višenedeljne borbe za život, saopštila je njegova supruga.
Uribe je 8. juna upucan tokom predizbornog skupa u javnom parku u četvrti Fontibon, u Bogoti.
Prema izjavama svedoka, 39-godišnji član opozicione konzervativne partije Demokratski centar pogođen je tri puta – dva puta u glavu i jednom u koleno – dok je držao govor pred malom grupom pristalica u parku El Golfito u naselju Modelija.
Kolumbijski ministar odbrane Pedro Sančez potvrdio je da je osumnjičeni, navodno maloletnik od 15 godina, uhapšen na mestu napada, a kod njega je pronađen pištolj marke "Glock“.
Kolumbijsko tužilaštvo saopštilo je da je reč o licu mlađem od 15 godina, dok je predsednik Kolumbije Gustavo Petro naredio opsežnu istragu kako bi se otkrili nalogodavci atentata.
Stranka Demokratski centar, čiji je Uribe bio član, osudila je napad i istakla da je senator pogođen dok je mirno razgovarao sa građanima. Njegova smrt izazvala je talas osuda i žaljenja širom zemlje, dok politički analitičari upozoravaju na porast političkog nasilja uoči predsedničkih izbora.
Talasi bacali brod na betonski zid! Drama na Havajima, sve zabeleženo (VIDEO)
Bonus video